13.10.2014, 16:14

Apple prezradil dátum predaja iPhonu 6 na Slovensku

Ocitli sme sa v skupine spolu s Macedónskom, Moldavskom a Rumunskom.

Apple prezradil dátum predaja iPhonu 6 na Slovensku

Jeden z najočakávanejších telefónov sveta, iPhone 6 sa na Slovensku začne predávať 31. októbra. Teda približne mesiac a pol po uvedení v iných krajinách. Apple začne na Slovensko dodávať spolu s iPhonom 6 aj jeho väčšiu kópiu, iPhone 6 Plus.

Našu recenziu pre iPhone 6 nájdete tu a pre iPhone 6 Plus zase pod týmto odkazom.

Apple sprístupňovanie novinky rozdelil postupne medzi viacero krajín. Už tento piatok sa ho dočkajú v Číne, kde predobjednávky zaznamenali absolútny rekord. Nové iPhony si zarezervovalo až 20 miliónov ľudí.

Očakáva sa, že do piatka toto číslo narastie o ďalších päť miliónov. Také množstvo predobjednávok Apple a ani nikto iný z mobilných výrobcov doteraz nikdy nedosiahol. Väčšine smartfónov sa ani polovicu z tohto čísla nepodarí dosiahnuť za svoj celý životný cyklus.

Susedné Česko sa k novým iPhonom dostane skôr už 24. októbra. Apple dohromady uvoľní ku koncu októbra predaj telefónu pre 65 krajín, dokonca roka má toto číslo narásť na 115.

Oficiálnymi číslami z predaja iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus sa Apple zrejme „pochváli“ už tento štvrtok. Má totiž ďalšiu tlačovku, kde má ukázať nový iPad a nové počítače vrátane špeciálneho MacBooku Air.

O2, Telekom a aj Orange budú nový iPhone postupne predávať, no zatiaľ je cena nového zariadenia a aj to, k akým paušálom bude dostupný, zatiaľ v štádiu riešenia. 

Zdroj: Apple, macrumors.com

Snímka: Peter Mayer / HN

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.