11.01.2016, 11:09

Vyskúšali sme čínsku super hračku, ktorá ovládla svet. Toto dostane aj vás

Vyskúšali sme fenomén, ktorý začína dobýjať svet. Hoverboard, vďaka ktorému už nemusíte chodiť.

Objavil sa v hudobných klipoch, youtubových videách či pod nohami slávnych celebrít. Univerzálna pomôcka, ktorá vás dokáže „povoziť“ z bodu A do bodu B, dostala meno „hoverboard“.  Síce sa nevznáša, no pod týmto názvom ju na internete nájdete najčastejšie. 

Toto je však jednoznačne hračka, ktorú si obľúbia aj dospelí. Náš testovaný kus dokáže podľa špecifikácii prejsť 16 kilometrov, jeho maximálna rýchlosť je rovnako 16 kilometrov za hodinu a doba nabíjania asi dve až tri hodiny. 

Prax je ale trošku iná. Plných 16 kilometrov neprejdete, možno tak ideálne polovicu. Zato si ale túto zábavu zamilujete. Určite to nie je vec, s ktorou budete denne chodiť do práce, no svoje miesto si nájdete a myslím, že sa s ňou budeme stretávať čoraz častejšie. 

Najmä ak sa zníži cena. Náš kus dostanete na internete za 630 eur. 

Ale úprimne, viac ako zábavu nečakajte. Ako dopravný prostriedok to používať nebudete.  

Rovnako som mal podvedome z tejto veci rešpekt. Pretože je známy prípad, ako tento druh hračky (samozrejme, nie ten kus, ktorý sa predáva v EÚ) zapálil dom alebo začal horieť v obchodnom centre. Jednalo sa o veľmi lacné čínske hoverboardy. 

Všetko však dopadlo v najlepšom poriadku. A pri skúšaní som si užil kopec zábavy. Predovšetkým keď sa na tento kus plastu s kolieskami niekto postavil po prvýkrát.  

Produkt do testu zapožičal internetový obchod Alza.sk. Pri teste ďakujeme za spoluprácu spoločnostiam Terno a FitUp.  


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.