10.08.2017, 18:49

Z nových iPhonov bude nedostatkový tovar. A môže za to Samsung

Z nových iPhonov bude nedostatkový tovar. A môže za to Samsung
Zdroj: Reuters

Na začiatku predaja vrcholového iPhonu nebude môcť byť uspokojený každý záujemca. Problémy sú totiž s niektorými komponentmi od externých dodávateľov. Do konca roka by sa však situácia mala zlepšiť.

Viceprezident spoločnosti Foxconn, ktorá iPhony pre Apple vyrába, zverejnil (a neskôr zmazal) príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo, v ktorom tvrdí, že 40 percent dodaných OLED displejov pre nový vrcholný iPhone nemožno použiť. Displeje pre iPhone 8, ako by sa novinka mohla volať, dodáva Samsung, ktorý mal ako jediný splniť kritériá Applu.

Problematický je najmä špecifický výrez displeja. Nový iPhone má totiž mať v hornej časti displeja miesto pre reproduktor, fotoaparát a rôzne senzory. 

Už skôr sa objavili informácie, že si Apple začne OLED displeje vyrábať sám. Lenže výrobná linka ešte nie je v prevádzke a nie je ani jasné, kedy sa výroba začne. Zatiaľ sa teda musí spoliehať na iných producentov. Tých, ktorí vyrábajú OLED displeje však nie je veľa a navyše je o tento typ displejov medzi výrobcami enormný záujem.

Kvôli problémom s komponentmi sa tak na začiatku predaja stane z iPhonu 8 nedostatkový tovar. Známy analytik Ming-Chi Kuo predpovedá podľa servera AppleInsider, že na začiatku predaja budú k dispozícii len dva až štyri milióny kusov. Do konca roka by však mal Apple vyrobiť 45 až 50 miliónov iPhonov 8. Jeho kompletná výroba začne podľa Kua až budúci mesiac. 

iPhone 8 má mať 5,15-palcový displej s rozlíšením 2 436 x 1 125 obrazových bodov. Smartfón má byť predstavený spolu s dvoma zostávajúcimi novinkami v rovnakom termíne, teda v septembri. V predaji majú byť tri farebné verzie: čierna, strieborná a zlatá. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.