05.08.2017, 14:10

Apple rokuje s operátormi o budúcnosti hodiniek. Mali by byť nezávislé na iPhonoch

Apple rokuje s operátormi o budúcnosti hodiniek. Mali by byť nezávislé na iPhonoch
Zdroj: Reuters

Apple plánuje do konca tohto roka predstaviť verziu svojich inteligentných hodiniek, ktoré sa budú môcť pripojiť priamo k mobilnej sieti. Chce tak znížiť závislosť svojich hodiniek na telefóne iPhone. Uviedla to agentúra Bloomberg s odvolaním sa na informované zdroje.

Niektoré nové modely inteligentných hodiniek Apple Watch budú vybavené čipmi LTE a budú schopné uskutočniť množstvo úloh bez toho, aby museli mať v dosahu iPhone. V súčasnosti hodinky od Applu potrebujú byť pripojené k iPhonu a môžu potom posielať správy, získavať trasy z máp či streamovať hudbu. Apple podľa Bloombergu už rokuje s operátormi v USA a Európe o ponuke novej verzie hodiniek.

LTE modemy pre hodinky by mala Applu dodávať firma Intel. To by bolo veľké víťazstvo pre Intel, ktorý sa roky snaží dostať svoje produkty do viac mobilných prístrojov Applu. Hlavným dodávateľom modemov pre iPhony a ďalšie mobilné prístroje Applu bol doteraz Qualcomm, obe firmy sú však teraz v právnom spore. Apple vlani pridal Intel medzi dodávateľov modemov pre niektoré svoje prístroje.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.