03.08.2017, 19:57

iPhone v ohrození: Na päty mu šliape konkurent z Číny

Čínsky výrobca smartfónov sa medziročne posilnil o pätinu.

Americký gigant Apple predstaví pravdepodobne v septembri nový iPhone 8. Tento rok je 10. výročie tohoto smartfónu a všetky klebety smerujú k radikálnemu redizajnu. Ten sa dotkne obrazovky, zadnej časti tela, základného tlačila domov a dokonca i samotného nabíjania batérie.
Zdroj: flickr.com

Svetový gigant Apple sa čochvíľa môže obávať o svoju pozíciu dvojky v globálnom predaji smartfónov. Na päty mu totiž šliape ázijská konkurencia Huawei.

V priebehu druhého kvartálu tohto roka totiž čínska spoločnosť predala 38 miliónov zariadení, pričom Applu sa podarilo predať 41 miliónov kusov svojho hlavného ťahúňa – iPhonu. Ak budú čísla stúpať aj naďalej, odborníci očakávajú, že na druhé miesto po Samsungu sa čoskoro môže zaradiť práve čínsky výrobca.

Premyslený marketing
Len za rok 2016 Huawei medziročne zvýšil predaje mobilov približne o 27 percent. „Riaditeľ spoločnosti Huawei, Richard Yu, vždy porovnáva novinky, ktoré predstavuje, s iPhonom. Nikto to nerobí takto okato, ale on ukáže, o čo je lepší novo predstavený telefón oproti Applu. A na ľudí to celkom funguje,“ hodnotí Ondrej Macko, šéfredaktor portálu TouchIt, a dodáva, že z pohľadu verejnosti to potom vyzerá tak, že Huawei za oveľa menej peňazí ponúka viac možností ako konkurenčný iPhone. Navyše, ľudia už podľa jeho slov stratili mentálny blok kupovať čínsky výrobok. Výhodou pre Huawei je, že na rozdiel od Applu má vlastnú fabriku na výrobu telefónov aj komponentov, čo mu dáva väčšiu nezávislosť. Americký výrobca si necháva mnohé komponenty vyrábať u konk

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.