02.08.2017, 10:37

Apple nechcene ukázal, ako bude vyzerať nový iPhone. Tvár rozozná aj v tme

Novinka od Apple bude nabitá technológiami a dostane displej cez celú šírku telefónu.

Takto by mal vyzerať iPhone 8
Zdroj: Forbes

Predstavenie iPhonu 8 sa blíži, a tak pribúda informácií a špekulácií o chystanej novinke. Predchádzajúce správy teraz nechtiac potvrdila samotná spoločnosť Apple.

O tom, ako bude očakávaný iPhone 8 (alebo iPhone X či iPhone Pro) vyzerať, sa už popísalo veľa. Že sa fotky naozaj zhodujú s realitou, dokladá obrázok nájdený vo firmvéri nového reproduktora HomePod.

Obrázok je teda priamo od Applu a potvrdzuje základné obrysy, o ktorých sa už dlhšiu dobu špekuluje. iPhone 8 tak bude mať naozaj displej skoro cez celé čelo a v hornej časti do neho budú zasahovať vo vykrojení umiestnený predný fotoaparát a ďalšie senzory.

Medzi nimi nebude chýbať infračervený senzor pre odomknutie telefónu pomocou tváre. Aj táto informácia bola nájdená vo firmvéri reproduktora HomePod. Pomocou infračervených lúčov tak bude možné nový iPhone odomknúť aj v tme.

Otáznik stále visí nad umiestnením senzora odtlačkov prstov. Ten vo výbave chystaného top iPhonu chýbať nebude, ale zatiaľ nie je jasné, či naozaj bude súčasťou displeja, alebo bude vo vypínacom tlačidle. Prípadne je možné, že nájde rovnako ako je to u Samsungu Galaxy S8 miesto na chrbte.

iPhone 8 má byť predstavený v septembri spolu s ďalšími dvoma novými iPhony 7s a 7s Plus. Do predaja sa však možno dostane neskôr ako zvyšné dve novinky.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.