Víťazné double pre Ferrari

31.07.2006, 00:00
Nemecký pilot formuly 1 Michael Schumacher zvíťazil na Veľkej cene Nemecka na monoposte Ferrari a znížil tak náskok Fernanda Alonsa v celkovom hodnotení seriálu majstrovstiev sveta na 11 bodov.

37-ročný pilot zvíťazil už na tretej Veľkej cene za sebou. Na okruhu v Hockenheime skončil tesne za ním jeho tímový kolega Felipe Massa. Ferrari sa dočkalo už svojho druhého double v tejto sezóne. Víťaz kvalifikácie, Fín Kimmi Räikkönen, na McLarene obsadil aj napriek drobným technickým problémom tretiu priečku. Víťaz šiestich Veľkých cien v tohtoročnom seriáli MS Španiel Alonso sa musel uspokojiť len s piatou priečkou.
Schumacher vyhral na okruhu v Hockenheime už po štvrtýkrát, keď okrem včerajšieho víťazstva dominoval aj v rokoch 1995, 2002 a 2004.

Poradie VC Nemecka:
1. Schumacher (Nem./Ferrari) 1:27:51,693, 2. Massa (Bra./Ferrari) + 0,720, 3. Räikkönen (Fín./McLaren) + 13,206, 4. Button (V.B./Honda) + 18,898, 5. Alonso (Špa./Renault) + 23,707.