23.02.2016, 00:22

Dostali sme SIM kartu, ktorá vám ušetrí stovky eur

​V Barcelone sme sa dostali k stánku spoločnosti ChatSIM, ktorý ponúka za 10 eur kartu na komunikáciu z celého sveta.

SIM karta

Raz ročne zaplatíte 10 eur a môžete si písať cez Facebook alebo napríklad Whatsapp odkiaľkoľvek. Bez ďalších poplatkov jednoducho môžete chatovať do „zbláznenia“. Unikátny startup funguje už takmer jeden rok a doteraz má cez 100 tisíc zákazníkov. Najviac z Honkongu, USA a Talianska.

ChatSIM je špeciálna SIM karta, ktorú ak si vložíte do svojho telefónu, môžete používať vybrané chatovacie služby. Je ich celkovo 9. Hlasové hovory alebo SMS nefungujú. ChatSIM má zmluvy v 150 krajinách sveta, kde jej služby poskytuje 250 rôznych operátorov.

Služba tak prakticky funguje na celom svete, no najväčší problém môže nastať v Afrike, kde chýba v pokrytí väčšia časť štátov.

Cez službu viete posielať aj fotografie či videá, no tie sú už spoplatnené. A to formou kreditov. Za 10 eur si viete zakúpiť 2000 kreditov, ktoré vám vystačia na 200 fotografií, 40 videí či 80 minút telefonovania (cez VoIP - napríklad Facebook). Množstvo sa však môže líšiť. Cena kreditu je rozdelená do zón podľa krajín.

ChatSIM je tak služba, ktorú dokonale využijú majiteľa DualSIM telefónov. Kým v jednom slote môžu mať svoju základnú SIM kartu, kde sa im môže dovolať ktokoľvek, v druhom práve túto ChatSIM s neobmedzeným množstvom chatovania.

Rovnako je to služba, ktorú sa vám nemusí vyplatiť kupovať v prípade, že idete na dovolenku, no pri Slovákoch, ktorí často cestujú, to môže byť ideálny doplnok, ktorý dokáže ušetriť desiatky, možno aj stovky eur.