Basketbalistky míří do semifinále ME

11.08.2005, 09:25
iHNediHNedčtkčtk

České basketbalistky do osmnácti let porazily ve druhém utkání ve čtvrtfinálové skupině mistrovství Evropy v Budapešti favorizovanou Francii 66:62 a před závěrečným zápasem s Litvou si zajistily postup do semifinále. Nejlepší střelkyní v českém týmu byla Hejdová s 15 body. Český tým zatím v turnaji neprohrál.
Ve vyrovnaném utkání sice české basketbalistky po poločase vedly tříbodovým rozdílem 33:30, po půlhodině ale byly o bod vpředu Francouzky (46:45). "V závěrečné čtvrtině jsme hráli soustředěněji, méně chybovali. Po získání šestibodového náskoku jsme už Francouzkám zvrat nepovolili," uvedl trenér Milan Veverka.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
07. máj 2024 18:32